wtorek, 15 lutego 2011

Hipokryzja

"Obserwując dalszy ciąg rewolucji w Egipcie, administracja USA pilnie studiuje przebieg podobnych historycznych przełomów w innych krajach, m.in. w Polsce w 1989 r. - podał dziennik "Washington Post"." (źródło Onet)
Ciekawe dlaczego? aby wspierać ruchy wolnościowe na całym Świecie? W końcu to USA kraj który szerzy demokracje.
Może zastanówmy się nad tematem.
(za Wiki)
"Hipokryzja – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści."
"oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi"
Informacja o studiowaniu jeżeli jest poważna dowodzi 2 rzeczy:
1) administracja USA to idioci bo to nie jest nowa sprawa i o zasadach, procesach tego typu powinni już dużo wiedzieć
2) Amerykanie chcą chronić swoich kolejnych dyktatorów. Prezydent Egiptu był wspierany przez USA. USA płaci ogromne pieniądze na armie Egiptu.
Po ataku USA na Irak mówiło się, że najprostszym sposobem aby kraj roponośny stał się krajem demokratycznym, to przygotowania do sprzedaży ropy w Euro. Od razu amerykanie wyślą marins na plaże tego kraju aby zainstalowali demokracje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz