poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Gdy głupota myśli

Podczas Olimpiady w Londynie obiegła nas informacja że amerykanie zastanawiają się jak to się stało że polski zespół w siatkówkę plażową ich ograł. Przecież Polska nie ma plaż. O głupocie amerykańskiej dużo się mówiło ale nie dostrzega się tego na filmach z hollywood. Dzięki popularyzacji technologi jednak ta głupota staje się publiczna bo rozmowa "błyskotliwej" młodzieży staje się dostępna na portalach społecznościowych. Dzięki temu mamy dostęp do takich stwierdzeń jak "Olimpiada odbywa się od 3000 lat?! przecież dopiero minęło 2012".
Taka publiczność głupoty powoduje że staje się to normą i nie wywołuje publicznego potępienia. Być idiotą jest qll. Jak zwracasz uwagę to jesteś pieniaczem i nie rozumiesz.
Swobodny spadek społeczeństwa jest dostrzegany już w filmach. W serialu HBO którego premiera odbyła się w czerwcu 2012 mamy scenę znaczącą. Studentka "Dlaczego Stany Zjednoczone są najlepszym krajem na Świecie?". Oczywiście się wszyscy na to zgadzają, taka mentalność. W odpowiedzi główny bohater odpowiada, że USA nie są.

Odpowiedz jest promocją serialu zatem nacisk jest że powód to nie doinformowanie. Na pewno media skupione na nepotyzmie pomogły by bardziej niż skupione na rozrywce. Główna idea to jednak że kraj to ludzie. Kraj jest budowany i zamieszkiwanych przez ludzi. Kraj sam w sobie to może być pustynny albo deszczowy. 
Ludzie się zmieniają a właściwie wszystko się zmienia. Jedyną stałą jest zmiana. Kiedyś komputery były w domach klasy średniej, wykształciuchów. Gry komputerowe były robione dla ludzi bystrych. Teraz rynek jest masowy. Z łezką w oku wspominam Fallout-a albo nawet zwykły Doom gdzie miałeś punkty życia i musiałeś trochę pomyśleć o zasobach. 
Każde pokolenie narzeka na poprzednie. To norma. Ludzie zmieniają się społecznie czy ekonomicznie. Problemem jest, że zmiany nie idą na lepsze. Prof Rybiński na swoim blogu napisał "Kiedyś pan feudalny lub kacyk zapewniał miejsce w czworakach, nie padało na głowę i nie było zimno. Ci co uciekli, przymierali głodem , byli łapani i wieszani. Teraz kredyt daje szansę na własne mieszkanie i na plazmę. Ci którzy nie wezmą, nie mają gdzie mieszkać i za karę nie oglądają seriali. Ale efekt jest podobny, nieco wyższy standard życia pospólstwa w zamian za zniewolenie."
Brak rozwoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz