poniedziałek, 8 lipca 2013

Potrzeba nowych przedmitów i tematów w edukacji.

Na portalu gazeta.pl rozgorzała dyskusja na temat pracy i jej poszukiwaniu. Przedsiębiorcy piszą o swoich doświadczeniach z poszukiwaniem pracownika:

Specjalnie w ofercie pracy zamieściłem wymagania: list motywacyjny ze zdjęciem, CV. 1/3 kandydatów odpadła już na tym etapie - brak listu motywacyjnego, brak zdjęcia. Niby proste wymagania, ale zbyt trudne na tym etapie rekrutacji. Nie wspomnę o treści maili (lub ich braku), albo o nazwach użytkowników kont, z których były wysyłane typu: motylek, lolitka23, lub buziaczek. Zero głębszej refleksji i wyobraźni. Szczytem był jeden z listów motywacyjnych, gdzie dziewczyna pisała o sobie, dodając emotikony w stylu: :/ , :].

Jak pisałem w poprzednim poście mamy obecnie ludzi nieprzystosowanych socjalnie. Kiedyś w wieloosobowej rodzinie uczyliśmy się życia od walki o zabawkę, przez obronę terytorium do szantażów. Całą tą edukacje zapewniała nam siostra lub brat. Teraz tego nie będzie a przynajmniej taki jest trend z większą ilością jedynaków. Dlatego oprócz zwiększania jakości w uczeniu przedmiotów dotychczas nauczanych to edukacja ma nowe wyzwania. System MACH z poprzedniego postu będzie bardzo przydatny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz