niedziela, 23 stycznia 2011

Kleptokracja

Klepto - kraść, kracja od krateo "rządzę". Zatem rządy złodziei. A kim są Ci złodzieje? To Banksterzy czyli nie ludzie gangu ale ludzie z Banku np. JPMorgan, Goldman Sachs. Światem rządzi pieniądz a oni rządzą pieniądzem. Uruchomiono też kilka kampani społecznych przeciwko Bankowym terrorystom. "crash jp morgan, buy silver" (Zniszcz JP Morgan, kupuj srebro) czyli kampania Max-a Keiser-a. W piątek Alex Jones (Infowars) uruchomił "V for Victory" (Z jak Zwycięstwo) kampanie, która ma walczyć o wolność od banków okupujących USA i ogólnie od elit NWO (New World Order).

Czy to jest przesada? No nie do końca.
Banki i Polityka przenika się bardzo, o korupcje łatwo. Wystarczy 1 decyzja, że rząd USA nie kupuje od banku centralnego tylko od pośrednika JPMorgan.
Przykład z USA
Przykład z Polski

Sporo wyjaśnia Tomasz Urbaś w swoim blogu
(kawałek jego wpisu)
"Głównym emitentem pieniądza w gospodarce są banki komercyjne. To one decydują komu, ile i na co udzielą kredytów i tym samym ile pojawi się w gospodarce pieniądza.
To olbrzymia władza. Władza w wymiarze indywidualnym. Przedsiębiorstwo działa, finansując się w części kredytem. Pewnego dnia bank mówi nie damy nowego kredytu. Przedsiębiorstwo traci płynność, traci wartość. Postawiony pod ścianą właściciel zmuszony jest sprzedać za niską cenę, temu kto ma dostęp do kredytu i zadziwiającą wiedzę o trudnej sytuacji finansowej, którą teoretycznie może mieć tylko bank. Władza w wymiarze systemowym. Koledzy bankierzy, ogłaszamy prosperity, udzielamy kredytów na nieruchomości. Niech pracownicy banków wypruwają z siebie żyły i flaki i wciskają kredyty hipoteczne komu się da. Ceny nieruchomości rosną. Kredyty rosną. Aż pewnego dnia. Koledzy bankierzy strzyżemy owieczki, koniec z nowymi kredytami, stopy procentowe w górę, ceny nieruchomości w dół. Coraz więcej kredytobiorców nie spłaca. Banki egzekwują, Zaufani, którym banki udostępniły kredyty kupują za niską cenę, stary właściciel do końca życia zostaje z górą długu. Ci kredytobiorcy, którzy bardzo mocną zacisną pasa może uratują dom, mieszkanie, a ich krwawica utuczy bankierów. Im bardziej skoordynowana akcja właścicieli banków, tym obfitsze żniwa. Dlatego strzyżenie owieczek nie ogranicza się do jednego sektora, większe zyski dla bankierów rodzi wywołanie sztucznego boomu, a następnie depresji w całej gospodarce. Wszystko wystrzeliwuje do góry, a następnie leci na pysk, nie ma gdzie się schronić, a ratunek, pieniądz, ma bankier."

Kleptokracja - system polityczny gdzie bankierzy strzygą owce.

System który może się rozpaść z powodu ich wielkiej chciwości. Problem w tym, że padnie on zabierając ze sobą wiele istnień.

Na koniec zostaje mi przytoczyć coś co podobno jest tłumaczeniem tekstu Nostradamus-a
Co to za wielki kraj!-na zachodzie Atlantyku?
Od swojego zarania uważany za naród,ale bez narodu,
Stanie się przed trzecią przekleństwem dla swoich mieszkańców,
Rasy,religie i broń oraz wielkie bogactwo niby aniołów,
Wyzwoli wśród przybyszy drugiego ducha buntu i nienawiści,
Czarni niewolni będą zastąpieni przez okradzionych wolnych!
Na razie dług USA to 14 000 000 000 000 dolarów. To wychodzi około 45 000 na każdego Amerykanina, 126 000 licząc na każdego amerykańskiego podatnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz