wtorek, 18 stycznia 2011

Uzeleżnieni od technologi

Brukowce dają wspaniałe tytuły do swoich wiadomości "Ostrzeżenie przed "szokiem w skali globalnej" " Wewnątrz artykułu jest już bardziej normalnie a i temat spełnił swoje zadanie bo przykuł moją uwagę.
Artykuł skupia się na publikacji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, który omawia jak bardzo tragiczny może być w skutkach atak na infrastrukturę informatyczną (link)
Omawia naturalne zagrożenie które nam towarzyszy i o którym już wspominałem w tym blogu.
"Jako zdarzenia, które mogą być wykorzystane przez przestępców OECD wymienia m.in. burze słoneczne o dużym natężeniu, które ostatni raz wystąpiły w 1859 roku, a obecnie są spodziewane na przełomie roku 2012 i 2013. Mogą one wywołać zakłócenia w pracy satelit."
Publikacja przytacza także słowa Lorda Camerona który powiedział iż Brytania jest 9 posiłków od anarchii. Wynika to z "Just-in-time". Jest to metoda obniżania kosztów przedsiębiorstwa poprzez eliminacje przetrzymywania zbędnego towaru. Komputery kontrolują co jest na sklepie oraz jakie mamy sezony (w lato nie kupujemy łopat do śniegu) . Zamówienia są na bieżąco obsługiwane i wszystko jest dobrze do puki nie zabraknie ropy (transport bo magazynów nie ma) czy komputerów (zamówienia, finanse). W przypadku gdy któregoś czynnika raptownie zabraknie Wielka Brytania ma 4 dni na ustabilizowanie sytuacji bo później to będzie tylko chaos.
Czy normalny obywatel jest w stanie przygotować się? Jak najbardziej. Wystarczy aby zawsze miał w domu dłuższy zapas wody pitnej. Bez jedzenia organizm wytrzyma dłużej niż bez wody. A trzymanie w domu 2 zgrzewki wody to żadne obciążenie. Osoby mieszkające we własnych domach powinny wrócić do tradycji posiadania spiżarni. Komuna nie chciała abyśmy byli za bardzo niezależni ale teraz mamy demokracje gdzie radź se sam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz