poniedziałek, 13 czerwca 2011

Eugenika

Złoooooo
Eugenika jest wspominana przy in vitro czy eutanazji w znaczeniu bardzo negatywnym. Niektórym moze odrazu się kojarzyć z nazistami i ich "czystą rasą". Dlatego jest używana w dyskusji aby połączyć temat dyskusji ze Złem.
Eugenika to hodowanie ludzi. Tak można szybko to określić.
Na wiki znajdziemy.
"Eugenika jest to neutralny ideowo system poglądów zakładający możliwość doskonalenia cech dziedzicznych człowieka, którego celem jest tworzenie warunków pozwalających na rozwój dodatnich cech dziedzicznych i ograniczenie cech ujemnych."
Bardziej z Eugenika należy wiązać Amerykanów niż Niemców. To oni zapoczątkowali chore rzeczy związane z eliminacją ludzi niepiśmiennych.
Na obrazku widzimy ludzi którym zwolennicy Eugeniki zapłacili za trzymanie transparentów z napisami "Nie mogę tego przeczytać, jakim prawem mogę mieć dzieci?" "Czy więzienia były by puste jak mój rodzaj nie miał by dzieci". Zdjęcie pochodzi z 1915 roku, zrobione zostało w centrum Nowego Yorku. Specjaliści od public relations spisali się i teraz nie kojarzymy Stanów Zjednoczonych ze złem. Przynajmniej nie z tych powodów.
Wszystkie te pomysły były przed odkryciem DNA i genetyką która jasno określiła, że dziecko 2 geniuszy nie koniecznie będzie geniuszem.

Geny mają wpływ na człowieka ale nie kreują człowieka. Środowisko ma duży wpływ na człowieka i tu kończy się rozumowanie. Należy iść krok dalej. Jak środowisko ma wpływ to kreujmy środowisko które zapewni nam rozwój. Matura - 40% najsłabszych nie zdaje. Pierwszy rok studiów - 20% najsłabszych wywalamy. Te bardziej brutalne - jak siedzisz w więzieniu 3 lata (ale siedzisz, nie zawiasy) to fizyczna kastracja. Utrata męskości może być bardziej strachliwa niż więzienie. W przypadku gwałcicieli to można by użyć tępej siekierki albo skorupy glinianego garnka jak w starożytnym Egipcie.

A geny? Samotna kobieta obita psychicznie z dzieckiem z ADHD. Dramat. Dar losu? Czy bardziej to, że zrobiła sobie dziecko z pracowitym i energicznym mężczyzna? ADHD w wieku po młodzieńczym nie widać a jest dziedziczne.

Nie oceniaj ludzi po rodzicach, nie oceniaj ludzi po otoczeniu, nie oceniaj ludzi po kolorze włosów. Oceniaj ludzi po osobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz