poniedziałek, 20 maja 2013

Kwantowe mózgi robotów od Googla

Nie teraz ale w przyszłości można się tego spodziewać bo Google ogłosił, że podejmuję współprace z NASA na rzecz kwantowej sztucznej inteligencji. Współpracować z nimi będzie także D-Wave, producent komputerów kwantowych. W standardowej logice mamy 0 i 1. Z niego wyprowadzamy wszystko co działa na komputerze, telefonie i wszystkich urządzeniach "smart". Logika kwantowa daję większe możliwości zatem efekty powinny być zdumiewające.
Z technologi dzisiejszej to Google poinformowało że zainwestowało 10 mln dolarów w firmę Echoing produkującą elektronike do dronów czyli ich mózgi. Chyba kierowcy, którzy jeżdżą po okolicy robiąc zdjęcia dla Street View nie zrobią wieloletniej kariery na tym stanowisku.

Ostatni tydzień był ciekawy dla dronów.
X-47B, czyli prototypowy wojskowy samolot bez pilota, wystartował pierwszy raz z lotniskowca. Nie wylądował na nim tylko przeleciał nad pokładem i wrócił na lądowe lotnisko. Jednak jest to kolejny krok w rozwoju tego projektu. Test lądowania odbędzie się w drugiej połowie tego roku.

Inżynierowie z MIT zrobili  mały performance na imprezie Googla. Zamontowali do obsługi gości automatyczny bar. Bar nie tylko podawał drinki, które zamawiano przez aplikacje w telefonie, ale także pokazywał różne informacje statystyczne. Np. jaki drink lubią Panie a jaki Panowie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz