poniedziałek, 19 maja 2014

Przezroczysty pojazd dla kierowcy

Kierowca czołgu ma problem. Żeby mieć dobrą widoczność to musi mieć głowę w włazie. Tylko, że tam może dostać kule od snajpera albo w czasie potyczki z innymi pojazdami odłamkiem. Rozwiązaniem jest wizjer. Tylko, że wizjer dostarcza mało informacji.
Ostatnio na jakimś kanale dokumentalnym były wspominki żołnierzy amerykańskich z kampanii na froncie II Wojny Światowej. Tam była opowieść jak amerykanie walczyli z czołgiem "Tygrysem Królewskim". Nie mieli szans. Byli na linii strzału i już żegnali się życiem gdy kierowca czołgu chciał poprawić swoją pozycje. Cofnął i zahaczył o róg kilkopiętrowej kamienicy która się na niego zawaliła.
Takich sytuacji zapewne Świat przez ostatnie 70+ lat widział więcej.
Norweska armia testuje gogle Oculus Rift aby kierowca widziała więcej a dokładnie miał nieograniczony punkt widzenia tak jakby pancerz pojazdu był przezroczysty.


Oculus teraz jest własnością Facebook-a i dostaje zastrzyk nie tylko finansowy. Ostatnio ogłoszono, że główny inżynier Google Glass zmienił firmę i teraz będzie rozwijał Oculus Rift. Koncepcja rozszerzonej rzeczywistości dostała dużego kopa dzięki temu rozwiązaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz