czwartek, 4 listopada 2010

Nauka

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy." - Albert Einstein

"W każdej nauce tyle jest prawdy, ile w niej jest matematyki." - Emanuel Kant

Czasami odnoszę wrażenie, że sporo osób myśli o tym, że wszystko już mamy. Nie potrzebny jest rozwój i nie jest on fajny. Jest to może efekt konsumenta. Otacza nas idea posiadania i realizowania swoich potrzeb posiadania i wokół tego tworzą się przemysły i coraz więcej ludzi zajmuje się konsumentem. Badania? Badania zostają w tyle. Można zobaczyć to po planach podboju innych planet. Jedynym Państwem które coś w temacie robią są Chiny. Reszta stwierdziła, że nie ma sensu bo dla ludzi ważniejsze są "przyziemne" rzeczy.
Chciałbym aby ludzie mieli trochę ambitniejsze cele niż ilość sprzedanych biletów w kinie w pierwszy weekend wyświetlania filmu. Aby Nauka stanowiła większy wysiłek naszego społeczeństwa. Aby Nauka była większym przemysłem u nas. Niestety problemem oprócz mentalności jest edukacja i mam nadzieje iż od jutra (5.11.2010) Centrum Nauki Kopernik przyczyni się do tego, że więcej osób poświęci się nauce.

Jak będziemy mogli policzyć co się jutro wydarzy to wtedy można powiedzieć, że jesteśmy bliżej końca nauki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz