środa, 3 listopada 2010

Wspomaganie

Wspomaganie - proces przetworzenia zwierząt w istoty myślące przez gwiezdną rasę.

Nie, nie chcę pisać o najnowszych spekulacjach Erich von Däniken-a.

Wspomaganie było istotnym elementem sagi napisanej Davida Brin-a. Jest to mój ulubiony autor od czasów chłopięcych. W swoich kreacjach tworzy prosty ale ciekawy świat. Wspomaganie polegało, że była kultura galaktyczna która miała określone prawa i jednym z nich była ewolucja ras. Im rasa starsza tym miała więcej ras niższych w swoim klanie. Rasa niższa brała się stąd, że znajdywano jakąś rasę zwierząt gotowych do wspomagania i rozpoczynano proces. Stare rasy czasami znikały z galaktyki ponieważ doświadczały "oświecenia".
Proces ewolucji był ciągły. Jednym z elementów było to, że oceniano ludzi. W książkach było to mocno uproszczone i były tam kolory. "Czerwony" dożyjesz swych dni bez dzieci. "Żółty" mogłeś mieć dziecko ale nie genetycznie twoje. "Zielony" mogłeś mieć swoje dziecko lub parę nie genetycznie twoich. "Niebieski" mogłeś mieć kilka swoich dzieci. "Biały" mogłeś robić dzieci ile chcesz i to z twoich genów robili dzieci dla innych.

Dziś widziałem jak kobieta wydzierała się rzucając "k.." oraz poszturchując swoje 3-4 letnie dziecko. Może nie taki system ale jakieś "Prawo Jazdy" na wychowywanie dziecka powinni wprowadzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz