poniedziałek, 12 września 2011

Pomocny Watson

Pisałem już o pomocnej Fridzie (link) która nadawała by się do wielu linii produkcyjnych i mogła by zastąpić "niedoskonałych" ludzi. Pracę nisko kwalifikowane mogą być zautomatyzowane ale komputery mogą także dotrzeć do stanowisk asystentów prawników oraz lekarzy. Najpierw asystentów później zastąpią prawników i lekarzy jako, że ich będzie mało bo młodzież chce realizować "siebie" w śpiewaniu czy tańcu albo noszeniu toreb za aktorami.
Super asystentem jest Watson, komputer IBM do odpowiadania na pytania zadawane w języku naturalnym. Info na stronie Wiki oraz stronie IBM .
Pierwszym osiągnięciem Watsona było wygranie teleturnieju "Jeopardy!", znanego w Polsce jako "Va banque". Zmierzył się tam z amerykańską elitą tego teleturnieju.
IBM następnie rozpoczął prace nad zastosowaniem Watsona w medycynie (link do artykułu). Jest to komputer który łączy wiele algorytnów na temat informacji, wiedzy i wnioskowania co daje duży potencjał. Dlatego też istnieje możliwość zastosowania go przy przetwarzaniu materiałów sądowych (link do artykułu).

Oby nie pomylili się przy programowaniu operacji chirurgicznych.

E: 30.08.2012
Obejrzałem dziś dokument o Watsonie. Polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz