poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Egzoszkielet leczy

Japońskiej konstrukcji egzoszkielet jest testowany w niemieckim centrum dla ludzi sparaliżowanych (Center for Neurorobotic Movement Training) w Bochum. Jest to dolna część egzoszkieletu wspomagająca nogi. Jednak nie chodzi tu o zastąpienie tu możliwości organizmu ale o rehabilitacje. Jak się okazuje jest ona w niektórych przypadkach skuteczna. Pacjent który jeździ na wózku po treningu pięć razy w tygodniu przez trzy miesiące może przejść samodzielnie krótki dystans z chodzikiem.
Jak to działa? Trochę wytłumaczy wam szef Cyberdyne.


Ludzkie zdolności adaptacyjne są duże. W historii mieliśmy wiele przypadków. W tym wypadku przy uszkodzeniu systemu nerwowego impuls informacyjny nie dociera albo jest za słaby. Rehabilitacja służy do poprawienia sytuacji. Jednak rehabilitant nie jest telepatą aby wiedzieć kiedy ty myślisz o tym, że zginasz nogę zatem nie ma synchronizacji i nie uczymy organizmu. W tym wypadku następuje reakcja na wysyłany sygnał zatem organizm powinien się lepiej adaptować, wytwarzać nowe połączenia co zaowocuje powrotem możliwości ruchu kończynami o własnych siłach.

Oczywiście jest jedno z zastosowań bo Cyberdyne planuje także wyprodukować pełen egzoszkielet. Co pokazuje także na prezentacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz