poniedziałek, 30 stycznia 2012

Ron Paul - logika jest nie medialna.

Ronald Ernest Paul, znany jako Ron Paul (ur. 20 sierpnia 1935 w Pittsburghu w Pensylwanii) – lekarz, członek amerykańskiej Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej, reprezentuje część stanu Texas, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Znany jest ze swoich libertariańskich poglądów. 
Co ciekawego jest w zagranicznym polityku? Jest to osoba ciekawa ale jeszcze ciekawsze to co wokół się niego dzieje.
Otóż oglądam sobie polską stacje informacyjną i jest informacja o prawyborach w Partii Republikańskiej. Przedstawiona jest sylwetka Romney-a, następnie mamy informacje, że kontrkandydatem jest Ron Paul. Pokazany zostaje jakiś starszy facet który mówi, że "Ron Paul jest rasistą". Szczęka mi opadła. Człowieka o ciekawych poglądach przedstawiono polakom jako rasistę.
Rozumiem, że dziennikarz też człowiek i czasem nie chce mu się, odwala pańszczyznę. Dziennikarka była młoda może zatem też doświadczenia brakuje. Tylko dlaczego akurat Paul?
Następne zdanie powinienem zacząć "Gdybym był wyznawcą teorii spiskowych" jednak nie zrobię tego aby dalej nie cechować negatywnie tego zwrotu. Działanie wspólne u człowieka jest normą więc nie widzę dlaczego tak ciężko zaakceptować, że koledzy się wspierają.
Otóż traktowanie wrogo przez media zdarza się jakoś częściej. Przykładem może być informacja o sondażu w którym Ron Paul zajoł drugie miejsce z 14% głosów  a informacja telewizyjna pomija drugą pozycje i przechodzi do 3 który miał 9%

Jest to dziwne. Na wieczorze prawyborów podczas wywiadów z zwolennikami akurat to ktoś od Ron-a zostaje zdjęty z wizji.

Może sam sobie winien. Użył słów "Iran" i "Izrael" za blisko siebie i go komputer odciął. Tylko czy to nie jest właśnie eliminowanie innych opinii przez cenzurę?
Wygląda na to że to przypadkowa teoria spiskowa a faktyczna niechęć pewnych ludzi do tego polityka. Poniżej dyskusja na temat wypowiedzi dziennikarki CNN przeciwko Panu Paul.

Dlaczego Ron Paul jest kontrowersyjny? Nie potrafię na to odpowiedzieć bez snucia się w domysły. Pan Paul jest dosyć stały w poglądach. Wygłasza bardzo ciekawe mowy. Czyta to nad czym głosuje co może go robić bardzo niezwykłym politykiem. Do tego On martwi się co będzie efektem działań. Poniżej jest jego mowa wygłoszona w 2002 o przyszłości ameryki i jej aktualność i trafność dzisiaj możemy dobrze ocenić.

Ron Paul ma poglądy wolnościowe ale tu nie tylko chodzi o gospodarkę, ustrój czy dostęp do używek. On ceni wolność jednostki. Podczas debaty telewizyjnej Pan Paul został zapytany czy zakaże swoim zwolennikom rozpowiadania, że 11 września to wewnętrzna robota. W odpowiedzi padło "Nie mogę powiedzieć ludziom co mają robić".
Może właśnie pogląd na wolność jest kontrowersją. Jednak taki wniosek jest smutny bo kolejnym krokiem jest uznanie, że człowiek ma być owcą do strzyżenia.

Poniżej 2 piękne mowy ale już po angielsku z ładną oprawą graficzną.Dodatkowo filmik wspierający Ron-a Paul-a 

Polska strona: http://www.ronpaul.pl/

Zatem nie łykaj wszystkiego jak młody pelikan. Słuchając co inni mają do powiedzenia nie przejmuję od nich opinii. Biorę od nich informacje i wnioski które później sprawdzam. Logika nie jest medialna ale jest skuteczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz