poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Młodzi oszukani przez szkołe?

Profesor fizyki Jan Stanek napisał list do Gazety Wyborczej opublikowanym również na stronie. Jest to kolejny odzew w cyklu artykułów który zaczął Andrzej Klesyk Prezes PZU z artykułem zarzucającym uczelniom ,że produkują bezrobotnych. Bardzo się ciesze z tych artykułów bo wcześniej pisałem o podobnych rzeczach zatem mogę szukać oparcia w cudzych przemyśleniach.
Profesor Stanek pisze "Został sprowokowany wpisem na pewnym forum dyskusyjnym, zaczynającym się od słów: "Jestem doskonale wykształconą młodą polką..." (pisownia oryginalna). Czuję się w obowiązku zwierzyć się Wam z bardzo przykrej tajemnicy. Nie jesteście - większość z Was - dobrze wykształceni, a jedynie tak Wam się wydaje. Zostaliście oszukani najpierw przez nauczycieli, a potem przez wykładowców."
Uważam że to rozumowanie powinno się rozciągnąć dalej. Zostali oszukani przez rodziców, rodzinne i znajomych, że papier daje wykształcenie.  Mam nadzieje, że dyskusja o tym spowoduje  zmiany. Zmianę choćby mentalności, która wpłynie w przyszłości na decyzje. Pan Żakowski w swoim dzisiejszym artykule (nie związanym z tematem) używa "[...]zmarnowane przez młode pokolenie na niby-studia dające niby-kompetencje.". Im więcej osób to będzie powtarzać, do większej ilości odbiorców to dojdzie.

Spis pełnej listy artykułów w temacie:

Polska to nie tylko kawał ziemi to też ludzie. Lepsi Polacy, lepsza Polska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz