poniedziałek, 10 października 2011

Przynieś mi kanapke!

Przynieś/Zrób mi kanapkę - jedno z bardziej rozpoznawalnych seksistowskich zdań w internecie. Tym razem nie odnosi się to do kobiety tylko robota. Otóż ludzie zajmujący się robotyka na Uniwersytecie w Tokio przy współpracy z Technicznym Uniwersytetem w Munchen zaprezentowali oto taki filmik.
Różnica między tym co może człowiek a co może robot zmniejsza się. Człowiek głupieje a robot mądrzeje. 

Gadanie do przedmiotów nie jest nam obce. Obecnie już użytkownicy smartfonów mają dostęp do aplikacji piszących SMSy pod dyktando. Wystarczy dobrze wytrenować aplikacje do rozpoznawania naszego głosu, mówić wyraźnie i ilość błędów jest minimalna. Zadawanie pytań urządeniom jest troche trudniejsze ale najnowszy iPhone4 S posiada to wbudowane. (link) Apple skorzytał z technologi rozwijanej kiedyś dla wojska a teraz będzie masowo stosowana.

Ostatnio było parę ciekawych technologii wojskowych
Jest to laboratoryjne przedstawienie ale rzeczy się rozwijają. Powstają kolejne wersje i może będą z tego prawdziwe uniformy predatorów.
Kolejna technologia przydaje się w nocy. Obecnie do nocnego "widzenia" używa się głównie czujników i kamer działających na ciepło. BAE Systems przygotował jak te "oczy" oszukać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz